Skup wierzytelności

Trafiłeś na nieuczciwego kontrahenta, który nadal nie spłacił należnej kwoty? Martwisz się, że wpłynie to negatywnie na sytuację finansową Twojego przedsiębiorstwa? Proponowany przez naszą Kancelarię skup wierzytelności może okazać się doskonałym i prostym rozwiązaniem Twoich problemów. Wiele statystyk i raportów wskazuje, że Polacy zadłużają się coraz częściej. Dotyczy to zarówno ich życia prywatnego, jak również aktywności gospodarczej. Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej informuje, że aż 90% przedsiębiorców ma do czynienia z problemem opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów. Dotyczy to nie tylko krótkich terminów, jak kilku miesięcy, ale również tych kilku rocznych.

Czy wiedziałeś, że w polskich firmach przeciętny okres przeterminowania faktur wynosi około 5 miesięcy? Taka sytuacja bardzo niekorzystnie wpływa na wizerunek i rozwój działalności. Aby Ci pomóc, powstała Kancelaria Obrotu Wierzytelności, która proponuje skup długów za gotówkę. Dzięki nam będziesz mógł uniknąć dołączenia do grupy przedsiębiorstw, których wizerunek ucierpiał przez długi. Dlaczego? Ponieważ ich bilans często nie stanowi wiarygodnego źródła informacji i muszą one inwestować w odzyskiwanie pieniędzy, zamiast przeznaczyć je na kolejne projekty. Warto zatem wiedzieć więcej na temat tego, jak sprzedawać zobowiązania, gdzie można to uczynić i jak może to wpłynąć na aktywność firmy.

Jak wygląda skup długów i z czym to się wiąże

Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z usług naszej Kancelarii, powinieneś poznać przebieg proponowanej usługi. Profesjonalny skup wierzytelności polega na przeniesieniu długu na osobę trzecią, co odbywa się na podstawie zawartej umowy. Nazywamy to cesją wierzytelności. Dotychczasowy wierzyciel w fachowej terminologii to cedent, a osoba trzecia to cesjonariusz. Cesja jest czynnością prawną rozporządzającą. Umowa cesji jest również czynnością prawną kauzalną, czyli jej ważność uzależniona jest od istnienia zobowiązania do dokonania przysporzenia, odbywającego się w drodze przeniesienia zobowiązania. Możesz być pewien, że proponowana cesja to ogromna korzyść dla Twojej firmy.

Skoro wiemy już, jak przebiega cesja, należy zastanowić się, dlaczego jest to korzystne rozwiązanie dla firmy. Otóż przede wszystkim proponowany przez Kancelarię Obrotu Wierzytelności skup długów za gotówkę odciąża nas z obowiązku poczynania działań, mających na celu otrzymanie zaległej należności, co często jest żmudne i nie przynosi pożądanych rezultatów. Firma windykacyjna dzięki swojemu doświadczeniu oraz szerokiej wiedzy, wykorzystując swoje umiejętności będzie bardziej skutecznym podmiotem. Ponadto bilans firmy urealni się i będzie bardziej wiarygodny dla kontrahentów, inwestorów i potencjalnych klientów. Nie bez znaczenia jest także sytuacja finansowa, ulegająca znaczącej poprawie.

Pomóż swojej firmie korzystając ze skupu długów za gotówkę

Choć wspomniana cesja wierzytelności i będący jej następstwem skup długów za gotówkę jest usługą dość często występującą na rynku, to niestety nie zawsze masz możliwość z niej skorzystać. Jak się okazuje – wiele firm decyduje się na zakup wierzytelności tylko tych, które w momencie sprzedaży są egzekwowane, nie mają wielu wierzycieli, którzy już rozpoczęli egzekucję roszczeń, nie uległy przedawnieniu lub mogą być dochodzone przed sądem albo innymi organami państwowymi. Oferta proponowana przez naszą Kancelarię skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców niezależnie od rodzaju obciążenia. Staramy się pomóc wszystkim tym, którzy mają do czynienia z nierzetelnymi kontrahentami.

Jeżeli należysz do osób, które miały nieprzyjemność współpracy z nieuczciwymi kontrahentami, to trafiłeś pod właściwy adres. Kancelaria może zaproponować Ci wykupienie długów za gotówkę bez względu na miejsce Twojego zamieszkania. W ramach naszej działalności proponujemy zakup następujących zobowiązań:

  • przedawnionych,
  • nieściągalnych,
  • nierokujących na odzyskanie,
  • drobnych należności.

Współpraca z naszą firmą może pomóc Ci zwiększyć zaufanie Twoich kontrahentów i przyszłych klientów, a Tobie dać większe możliwości rozwoju bez konieczności bezskutecznego upominania się o swoje należności. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Skup wierzytelności – Poznań
Skup wierzytelności – Łódź